Klasik GAP Turu

Klasik GAP Turu

 KLASİK GAP TURU

8 GECE 9 GÜN 6 GECE OTEL KONAKLAMASI

HER HAFTA CUMA, CUMARTESİ AKŞAMLARI HAREKET

 

Nemrut Dağında Gün Batımı, Şanlıurfa'da Sıra Gecesi, Halfeti Tekne Turu

Medeniyetlerin, Kültürlerin ve İnançların Buluşma Noktasında

Güneşin Doğuşuna Yolculuk 

1 Gece Antakya, 1 Gece Adıyaman, 1 Gece Midyat

1 Gece Mardin, 1 Gece Şanlıurfa, 1 Gece Gaziantep Konaklama

.

1.GÜN

ADANA – SABANCI CAMİ - TAŞKÖPRÜ – ANTAKYA – ARKEOLOJİ MÜZESİ – HABİBİ NECCAR CAMİ – SAİNT PİERRE KİLİSESİ – HARBİYE ŞELALESİ

Değerli misafirlerimiz, 02.30 Ankara Armada Alışveriş Merkezi'nin karşısındabulunan Söğütözü Ulusoy Tesislerinden sizleri otobüsümüze alıyoruz. Otobüsümüzde sizlere ikram edeceğimiz yemek paketi ve ikramlarımız eşliğinde İzmit – Adapazarı – Bolu – Ankara – Aksaray – Pozantı güzergâhını takip ediyoruz. 07.30'da Pozantı'da vereceğimiz serbest kahvaltının ardından. Çukurova'nınortasında yer alan ve Seyhan Nehrinin bereketli sularıyla beslenen şehir Adana'ya hareket. Adana'da gezimize Seyhan Nehri Üzerine kurulmuş olan Meşhur Taşköprü'de vereceğimiz moladan, sonra Sabancı Camii gezisini yapıyoruz. Can, Ezan, Hazan, Künefe, Asi Nehri, Şelaleleri farklı inanışlarda yaşam alanları ve son zamanlarda diziler ile ünlenen Antakya'ya hareket ediyoruz. Antakya'ya varıyoruz. Burada öncelikli olarak öğle yemeğimiz yemek üzere şehrin merkezinde birçok alternatifin bulunduğu bir noktada serbest zaman veriyoruz. Yemek molamızın ardından Dünya'nın en önemli mozaiklerinin sergilendiği Antakya Arkeoloji Müzesi önünde buluşarak müze gezimizi yapıyoruz sonrasında Antakya'nın dar sokaklarında gezimize başlıyoruz. Anadolu'da yapılan ilk camii olarak bilinen Habibi Neccar Camii, birbirleriyle neredeyse sırt sırta olan Katolik Kilisesi, Ortodoks Kilisesi, Protestan Kilisesi, ( Müsait olması halinde ) gezimisin sonrasında otobüsümüze binerek Hristiyan tarihinin en eski kiliselerinden biri olarak bilinen Saint Pierre Kilisesini geziyoruz. Antakya'nın bambaşka bir yüzü olan mitolojik dönemlerden günümüze sayfiye yeri olarak kullanılan Daphne ile Apollo'nun hikâyesine konu olan Harbiye'ye hareket ediyoruz. Harbiye'ye varış. Harbiye Şelalelerini geziyoruz. Gezimiz sonrasında otele yerleşme. Akşam yemeği ve konaklama.

 

Sabah Kahvaltısı: Otobüste dağıtılacak olan Lunch Box ile. ( Sandwich, Meyve Suyu, Eti Browni, Muz, Nane Şekeri ) 
Öğle Yemeği: Harbiye Boğaziçi Restoran yöresel menü ve serbest menü
Akşam Yemeği: Otelde alınacak olup, tur ücretine dâhildir.
Konaklama: Özcihan Otel / ANTAKYA
Mola Tesisleri: Düzce Türsan Dinlenme Tesisleri, Aksaray Hanefi Yılmaz Tesisleri, Pozantı Tesisleri

Rota: İstanbul–Bolu ( 255 km), Bolu-Aksaray (355 km), Aksaray–Adana (260 km), Adana–Antakya (190 km) Bölge İç iGezileri(20 km)                                                                         

Toplam Kat Edilecek Mesafe: 1080 km
Otele Giriş Saati: 18.30

2.GÜN

ADIYAMAN – NEMRUT DAĞI –KARAKUŞ TÜMÜLÜSÜ – CENDERE KÖPRÜSÜ – ARSEMİA TAPINAĞI - GÜN BATIMI

Değerli misafirlerimiz, sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında, otelimizden hareket Kırıkhan – Hassa - Pazarcık - Gölbaşı üzerinden Adıyaman’a hareket ediyoruz. Öğle yemeğimizi Adıyaman’da alıyoruz.Minibüslerimize binerek Nemrut Dağı’na doğru yola çıkıyoruz. Yol güzergâhımızda Karakuş Tümülüsü, Cendere Köprüsü, Arsemia Tapınağı, sonrasında gün batımı için Nemrut Dağı’na çıkıyoruz. I. Antiochos, Zeus, Apollon, Herakles, Kommagene, Kartal ve Arslan Heykellerini görüyoruz. Dağın en önemli unsuru ise Kommagene Kralı Antiochos'a ait Tümülüs ve Kutsal alanlarıdır. Batı ve doğu terası bağış sunağı, güneşin batışı sonrası otele varış. Akşam yemeği ve konaklama.

 

Sabah Kahvaltısı: Otelde açık büfe olarak alınacak olup tur ücretine dâhildir. 
Öğle Yemeği: Adıyaman İskender 85 Restoranda yöresel menü olarak alınacaktır.
Akşam Yemeği: Otelde alınacak olup, tur ücretine dâhildir.
Konaklama: Hotel Antıochos, Bozdoğan Otel,Zeus Hotel / ADIYAMAN
Rota: Hatay – Adıyaman (320 km ) Bölge İçi Gezileri ( 170 km )
Toplam Kat Edilecek Mesafe: 490 km
Otele Giriş Saati: Gün batımına göre değişmektedir.

3.GÜN

MALATYA – KARAKAYA BARAJ GÖLÜ – KÖMÜRHAN KÖPRÜSÜ – ELAZIĞ - HARPUT – HARPUT KALESİ - BALAK PAŞA HEYKELİ – HAZAR GÖL'Ü – DİYARBAKIR – ULU CAMİİ – SURLAR

Değerli misafirlerimiz, sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında, Erken hareket olacak Adıyaman’dan ayrılarak Malatya‘ya varış. Otobüs ile panoramik Malatya Şehir Gezisi sonrası “Kayısı Borsası”nda verilen kısa mola ardından halk türkülerine esin veren Karakaya Baraj Gölü üzerindeki Kömürhan Köprüsünü geçerek Elazığ’a varış. İlk olarak Harput’a hareket ilk olarak Harput Kalesi ( Süt Kalesi ) görüyoruz. Balak Paşa Heykeli altında bulunan kafeteryadan Elazığ’ı kuş bakışı seyrettikten sonra verilen kısa mola sonrası sit alanı olan Hazar Gölü’ne hareket. Batıda Kürk Suyu ağzında Kürk Deltası, doğuda ise Zıkkım Deresi ağzında Gezin Deltası bulunan gölün kıyısında fotoğraf molası ardından Diyarbakır’a hareket ediyoruz. Şuan restorasyonda olan Ulu Camii’nin avlusundan geçerek, Diyarbakır’ı ünlü şairimiz Cahit Sıtkı Tarancı Evi’ne varıyoruz. Son olarak Diyarbakır Surlarını otobüsümüzden görerek Midyat’da bulunan otelimize varış. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 

Sabah Kahvaltısı: Otelde açık büfe olarak alınacak olup tur ücretine dâhildir. 
Öğle Yemeği: Elazığ Harput Balak Gazi Restoranda yöresel menü olarak alınacaktır.
Akşam Yemeği: Otelde alınacak olup, tur ücretine dâhildir.
Konaklama: Matiat Otel / Midyat / MARDİN
Rota: Adıyaman – Malatya (139 km ) Malatya – Elazığ (102 km ) Elazığ – Diyarbakır (158 km) Diyarbakır – Midyat (157 km) Bölge İçi Gezileri ( 15 km )
Toplam Kat Edilecek Mesafe: 571 km
Otele Giriş Saati: 20.00

4.GÜN

MİDYAT – HASANAKEYF – MARDİN - DAYRUL ZAFERAN MANASTIRI VEYA MOR GABRIEL MANASTIRI - KASIMIYE MEDRESESİ – ESKİ PTT BİNASI - ULU CAMİİ - MARDİN KENT MÜZESİ

Değerli misafirlerimiz, sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında, Batman üzerinden Hasankeyf’e hareket ediyoruz. Ilısu Barajı ile sular altında kalacak olan Hasankeyf’e varıyoruz. Gezimize Zeynel Bey Türbesi, İmam Abdullah Türbesi, El Rızk Camisi, Sultan Süleyman Camisi, Tarihi Hasankeyf Köprüsü, Tarihi Hasankeyf Kalesi ( Panaromik  ) , Artuklu Döneminde var olan Eski Darphane ve Mağara Evleri gördükten Hasankeyf gezimizi tamamlayarak Midyat’a hareket ediyoruz. Midyat’a varıyoruz. Gezimize Sıla Dizinin çekildiği ve birçok diziye ev sahipliği yapan Midyat Konuk Evini geziyoruz. Tarihi Midyat Evlerinin arasından gümüş ve telkari satın alınabilecek çarşıda serbest zaman veriyoruz. Sonra Mardin merkeze hareket ediyoruz. Yemek molamızı Mardin’de veriyoruz. Hz. İsa’dan sonra V.yüzyılda inşa edilen ve günümüzde Süryani Ortodoks Patriklerinin Evi olarak kullanılan günümüzde halen kullanılmakta olan Dayrul Zaferan Manastırı veya Mor Gabriel Manastırı  gezisinden sonra 15.yy Akkoyunlu Hükümdarı Sultan Kasım tarafından yaptırılan Kasimiye Medresesi’ni geziyoruz. Eski Mardin’i gezmeye başlıyoruz. Eski bir Ermeni Konağı olan Eski PTT Binası, Şehidiye Camii görerek, Tarihi Çarşılarını, sokaklar arasında kemerli geçişleri sağlayan Abbaraların içerisinde yürüyoruz. Şu anda restorasyonda olan 11.yy da yapıldığını tahmin edilen ermeni bir usta tarafından yapılan minaresi ile meşhur Ulu Camii görüyoruz. Buradan Latifiye Camisini geziyoruz. Sabancı Ailesi tarafından yaptırılan Mardin Kent Müzesi’ni ve Sonrasında Eski Mardin Konağında sizlere Süryani Şarabı ikram ediyoruz. sonrasında çarşılar için verilen serbest zaman ardından. Otelimize hareket etmek için aracımıza toplanıyoruz. Otelimize varış. Akşam yemeği ve konaklama.Arzu eden konuklarımız ile yemek sonrası siz misafirlerimiz için özel olarak organize edeceğimiz Mardin mahalli eğlence gecesine davet ediyoruz. Yerel türkülerimizin, Arapça, Kürtçe, Süryani şarkıların çalındığı gecede sizlerle halay ve reyhanî oynayıp gecemize devam ediyoruz.( Ekstra )

 

Sabah Kahvaltısı: Otelde açık büfe olarak alınacak olup tur ücretine dâhildir. 
Öğle Yemeği: Mardin Ebrar Restoranda yöresel menü olarak alınacaktır.
Akşam Yemeği: Otelde alınacak olup, tur ücretine dâhildir.
Konaklama: Yay Grand Otel / MARDİN
Rota: Midyat – Hasankeyf  ( 46 km ) Hasankeyf – Mardin ( 112 km ) Bölge İçi Gezileri ( 10 km )
Toplam Kat Edilecek Mesafe: 168 km
Otele Giriş Saati: 19.00

5.GÜN

ŞANLIURFA – GÖBEKLİ TEPE – HARRAN – BALIKLIGÖL – HZ.İBRAHİM MAĞARASI VE MAKAMI – GÜMRÜK HAN – SIRA GECESİ

Değerli misafirlerimiz, sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında, Tarihi İpek Yolu, Kızıltepe - Viranşehir üzerinden Peygamberler Şehri olan, hepimizin hafızalarında Çiğ Köfte, Balıklı Göl, Harran denildiğinde aklımıza gelen şehir Şanlıurfa'ya hareket ediyoruz. Göbekli Tepe'ye hareket ediyoruz. Dünya arkeolojisinin göz bebeği olan ve arkeolojik çalışmaların halen devam ettiği, dünyada bilenen ilk tapınağı içinde barındıran Göbekli Tepe Kutsal Alanını geziyoruz. Şanlıurfa'nın en popüler ilçesi olan Harran ile gezimize başlıyoruz. Burada ilk olarak Harran Şehrinin ortasında 22 mt yükseklikte var olan Harran Höyüğü, Türkiye'de İslamiyet döneminde kurulmuş en eski cami olma özelliğini taşıyan Harran Ulu Camii, avlusunda yer alan Anadolu'da kurulan İlk İslam Medresesi ( Harran Üniversitesi ),İç Kale, Tarihi Surlar ve Konik Kubbeli Evlerinden birini ziyaret ediyoruz. Harran'dan ayrılarak. Öğle yemeği molamızı veriyoruz. Şanlıurfa varıyoruz. Ş.Urfa merkezde gezimize başlıyoruz. Halil Rahman Gölü, Balıklıgöl, Ayn Zeliha Gölü, Hz İbrahim makamından ötürü ismini alan Makam Camii, Rızvaniye Camii, Mevledi Halil Camii, Hz. İbrahim'in doğduğu mağarayı görüyoruz. Panaromik Urfa Kalesi, Tarihi Çarşılardan olan Sipahiler, Hüseyinciler, Bakırcılar Çarşısını geziyoruz. Ardından Eşkıya filminden anımsayabileceğiniz Gümrük Han'da çay molası ardından Otelimize varış. Akşam yemeği ve konaklama. Arzu eden konuklarımız ile akşam yemeği sonrasında Urfa Kültürünün bir parçası olan Sıra Gecesi… ( Ekstra Kişi Başı 50 TL )

 

Sabah Kahvaltısı: Otelde açık büfe olarak alınacak olup tur ücretine dâhildir. 
Öğle Yemeği: Şanlıurfa Halil İbrahim Sofrasında yöresel menü olarak alınacaktır.
Akşam Yemeği: Otelde alınacak olup, tur ücretine dâhildir.
Konaklama: Manici Hotel Şanlıurfa, Grand Urfa Otel / ŞANLIURFA
Rota: Mardin – Harran (197 km) Harran – Şanlıurfa ( 46 km) Bölge İçi Gezileri ( 25 km )
Toplam Kat Edilecek Mesafe: 268km
Otele Giriş Saati: 18.00

6.GÜN

ATATÜRK BARAJI - HALFETİ – HALFETİ TEKNE TURU – BİRECİK - KELAYNAK KUŞLARI – GAZİANTEP – GAZİANTEP ARKEOLOJİ MÜZESİ - SEDEF ATÖLYESİ – GAZİANTEP KALESİ - TAHMİS KAHVESİ

Değerli misafirlerimiz, sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında, Güneydoğu Anadolu Bölgesinin en önemli projelerinden bir tanesi olan, Fırat Nehri üzerine kurulan Atatürk Barajını seyir terasından izliyoruz. Baraj gezisinin ardından Birecik Barajı’nın yapımı sonrasında bir kısmı sular altında kalan Halfeti’ye doğru yola çıkıyoruz. Birecik Baraj Göl’ü üzerinde 1 saat süren Tekne Turuna çıkıyoruz. Tekne turunda Rum Kale, Tarihi Mağara Evleri, büyük bir kısmı sular altında kalan ve sular altındaki yapıları görebileceğiniz Savaşan Köyünü gördükten sonra tekrar Halfeti’ye varıyoruz. Halfeti’den ayrılarak. Birecik’e dünyada nesli tükenmekte olan sadece Fas ve Birecik’te bulunan kelaynak kuşlarını görüyoruz. Nizip üzerinden doğunun Paris’i olarak adlandırılan Gaziantep’e doğru yola çıkıyoruz. Gaziantep’e varış. Öğle yemeği molamızı rehberimizin önerileri eşliğinde alıyoruz. Zeugma’dan çıkartılan mozaiklerin ve bölgeye ait eserlerin sergilendiği Gaziantep Arkeoloji Müzesini geziyoruz. Müzeden ayrılarak sedef atölyesine hareket ediyoruz. Sedef Atölyesini geziyoruz.Tam olarak yapılış tarihi ve uygarlığı bilinmeyen Türkiye’de günümüze kadar ayakta kalan Gaziantep Kalesini ( Panaromik ) olarak görüyoruz. Tahmis Kahvesinde Menengiç Kahvesi molası sonrası,bölgenin en çarpıcı özelliğinden olan Çarşıları, İmam Çağdaş vb baklavacılar önünde vereceğimiz serbest zaman sonrasında geziyoruz. Gezimizin ardından, otelimize hareket etmek üzere aracımızda buluşuyoruz. Otelimize varış. Akşam yemeği ve konaklama.

 

Sabah Kahvaltısı: Otelde açık büfe olarak alınacak olup tur ücretine dâhildir. 
Öğle Yemeği: Halfeti veya Gaziantep’de restoranlarda yöresel menü olarak alınacaktır.
Akşam Yemeği: Otelde alınacak olup, tur ücretine dâhildir.
Konaklama: Met Gold Hotel, Uğur Plaza Otel / GAZİANTEP
Rota: Şanlıurfa – Halfeti ( 115 km) Gaziantep – Halfeti (105 km) Bölge İçi Gezileri ( 135 km )
Toplam Kat Edilecek Mesafe: 355 km
Otele Giriş Saati: 19.00

7.GÜN

KAHRAMANMARAŞ - TARSUS – YEDİ UYURLAR MAĞARASI - BİLALI HABEŞİ MESCİDİ – AZİZ PAUL KİLİSESİ – TARSUS EVLERİ – TARSUS ŞELALESİ

Değerli misafirlerimiz, sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında, 1973 yılında Kahraman unvanını alan Maraş şehrimize gidiyoruz. Maraş’ı yukarıdan göreceğimiz Maraş Kalesinde fotoğraf molası sonrası Dünyaca ünlü Maraş dondurmalarını tada bileceğimiz Yaşar Pastanesine gidiyoruz. Sonrasında Maraş çarşılarında serbest zaman veriyoruz. Maraş gezimiz ardından Türkiye’de ismi 3500 yıldır değişmeyen şehir olan Tarsus’a hareket ediyoruz Tarsus’a varış ve öğle yemeği molamızın ardından Kuran - ı Kerimde Keyf Suresinde gecen Yedi Uyurların Mağarası olduğuna inanılan Ashabı Keyf Mağarasını geziyoruz. Sonrasında Hz. Peygamber Danyal Makamı, Ulu Cami, Peygamber Efendimizin ilk müezzini olan Bilali Habeşi Mescidi, Aziz Paul Kilisesi, Aziz Paul’un doğduğu ev ve avlusunda yer alan su kuyusu, daha önce beyaz çarşı olarak bilinen ve restorasyonu tamamlanan Kırk Kaşık Bedesteni, Eski Tarsus Evleri, Tarsus Şelalesi gezisinde verilen molanın ardından şehrin çıkışında bulunan, Nusret Mayın Gemisini ziyaret ettikten sonra dönüş yolculuğumuza Ulukışla – Aksaray – Ankara – Bolu üzerinden İstanbul’a hareket ediyoruz.

  

Sabah Kahvaltısı: Otelde açık büfe olarak alınacaktır. Tur ücretine dâhildir.
Öğle Yemeği: Tarsus’da Serbest öğlen yemeği
Akşam Yemeği: Yoldaki dinlenme tesislerinde ekstra olarak alınacaktır.
Konaklama: DİKKAT BU GECE OTEL KONAKLAMASI YOKTUR.
Rota: Gaziantep – K.Maraş ( 85 km ) K.Maraş  - Tarsus ( 245 km) Tarsus – İstanbul ( 900 km )  
Toplam Kat Edilecek Mesafe: 1230 km 
Toplam Tur Mesafesi: 4162 km
İstanbul’a Varış Saati: 07.30

8.GÜN

İSTANBUL

07.30’da İstanbul’a varıyoruz. Siz değerli misafirlerimizi aldığımız noktalara bırakarak bir sonraki gezimizde buluşmak üzere üzülerek vedalaşıyoruz. Hoşcakalın…

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER

* Otellerde 6 Gece Yarım Pansiyon Konaklama 
* Mercedes Tourısmo veya Travego Lüks Otobüsler İle Ulaşım 
* Çevre Gezileri 
* Otobüs İçi İkramları 
* Güvencesi 
* Açık Büfe 6 Sabah Kahvaltısı 
* Açık Büfe veya Set Menü 6 Akşam Yemeği 
* 1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

* Tüm Öğlen Yemekleri 
* Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler 
* Tüm Özel Harcamalar 
* Ekstra Belirtilen Tüm Organizasyonlar 
* Müze Ören Yeri Girişleri

EK HİZMETLER

Müze Ören Yeri Giriş Ücretleri Ofislerimizde Tahsil Edilmektedir. Ödeme Seçeneğine Göre Peşin, K.Kartı Tek Sefer Veya Taksitli Olarak Ödenebilir. Peşin Ödemelerde İndirim Kullanılmaz. Turda Kullanılmayan Müze Ören Yeri Ücretleri İade Edilmez. Ofislerimizde Ödeme Yapmayan Konuklarımız Otobüste Ödeme Yapabilirler. Tüm Müze Ve Ören Yeri Giriş Ücretleri, Rehberlik Hizmetleri İle Nemrut Dağı Minibüs Ücreti, Halfeti Tekne Turu Toplam Ücretleri Tam 170 TL Müze Kart, Sarı Basın Kartı 8 – 17 Yaş Çocuk Ve 65 Yaş Üstü Misafirlerimiz Kimlik İbraz Etmek Kaydı İle 150 TL Ödemektedirler. Ödeme Seçeneğine Göre Peşin, K.Kartı Tek Sefer Veya Taksitli Olarak Ödenebilir. Peşin Ödemelerde İndirim Kullanılmaz.0 – 7 YAŞ MÜZE VE ÖREN ÜCRETİ ALINMAZ. BU TURUMUZDA MÜZE KART VERİLMEZ.

 

 

Klasik GAP Turu
Klasik GAP Turu
Klasik GAP Turu
Klasik GAP Turu
Klasik GAP Turu
Klasik GAP Turu
Klasik GAP Turu
Klasik GAP Turu
Klasik GAP Turu
Klasik GAP Turu